Huomautus
Näillä sivuilla esitettävät pysäkkiaikataulut ovat arvioita, niiden toteutumista ei voida taata.
Mobiiliversio
Aikataulusivuista on saatavilla myös mobiiliversio. Kokeile!
kännykkä
aikataulut.tampere.fi/mobile
Maksuvyöhykkeet
vyöhyke A
vyöhyke B
vyöhyke C
vyöhyke D
vyöhyke E
vyöhyke F
Lisätietoja
Raitiotien rakentaminen aiheuttaa muutoksia pysäkkijärjestelyissä Pirkankadulla, Hämeenkadulla, Itsenäisyydenkadulla, Sammonkadulla, Hervannan valtaväylällä sekä Insinöörinkadulla. Lisätiedot täältä.
1
1A
1B
1C
3A
3B
8
17
20
28A
28B
28C
28Y
29A
29B
42
42KP
42P
80
90
90M
90Mx
90T
90Tx
95
Itsenäisyydenkatu 10 (0510, vyöhyke A)
stop map image
Pysäkki kartallaPDF-aikatauluPysäkin kaikki linjatLinja-aikataulu
näytettävät linjatSeuraavat kolme lähtöä
1
Vatiala4:566:327:06
1
Hoitokoti5:360:16-
1
TAYS I7:47 T--
1A
Vatiala7:54 A8:16 Aw9:18 A
1B
Vatiala4:29 B6:16 B6:47 B
1C
Vatiala5:46 C6:01 C7:15 C
3A
Sammonkatu 753:34 A4:49 A23:44 A
3A
Näyttelijänkatu5:07 A5:52 A6:33 A
3B
Hytinaukio5:27 B6:13 B6:53 B
8
Atala4:455:506:10
8
Tipotie5:33--
17
Juvelankatu4:515:516:14
17
Aleksanterin kirkko5:34--
20
Kalevan kirkko5:34--
20
Hikivuori5:586:236:43
28A
Sorilan koulu A5:36 A6:36 A7:49 A
28A
Perhetukikeskus7:41 A8:28 A14:13 A
28B
Korvenperäntie 408:04 B9:28 B10:27 B
28C
Perälä th6:16 C7:08 C15:42 C
28C
Kolmala8:13 C13:42 C14:43 C
28Y
Lintukalliontie2:20--
29A
Risso5:396:146:34
29B
Risso6:467:237:50
42
Sahalahti4:58 s--
42
Kangasala7:24 Ka7:45 Ka8:10 Ka
42
Kuhmoinen MH10:14 Ku19:04 Ku-
42
Pohja15:05 Po15:55 Po-
42KP
Pohja7:09 KPs12:59 KPs-
42P
Pakkala5:53 Ps--
42P
Kuhmoinen MH13:54 Ps--
42P
Moltsia14:35 PM--
42P
Kuhmalahti kk16:45 P--
80
Lielahtikeskus A 5:35--
80
Irjala6:166:547:30
90
Kämmenniemi6:1514:17-
90
Sorila8:12 S--
90
Terälahti9:11 Z19:15 Z20:15 Z
90
Mäntylä10:16--
90M
Mäntylä8:07 M18:20 M22:25 M
90M
Terälahti11:26 MZ--
90Mx
Mäntylä15:22 Mx16:27 Mx-
90Mx
Kämmenniemi16:27 Mx--
90T
Terälahti7:06 TZ--
90T
Kämmenniemi12:16 TZ13:16 T14:17 T
90Tx
Mäntylä17:22 Tx--
95
Orivesi13:1814:0316:18
kloMaanantai-perjantai
3
34/3A
(lue: minuutti/linja)
4
29/1B
45/8
49/3A
51/17
56/1
58/42s
5
07/3A
27/3B
33/8
34/17
34/20
35/80
36/1
36/28A
39/29A
46/1C
50/8
51/17
52/3A
53/42PPs
58/20
6
01/1C
10/8
13/3B
14/17
14/29A
15/90
16/1B
16/80
16/28C
23/20
31/8
32/1
33/3A
34/29A
36/28A
37/17
43/20
46/29B
47/1B
51/8
52/17
53/3B
54/80
58/20
59/29A
7
06/1
06/90TTZ
08/28C
09/3A
09/42KPKPs
15/1C
16/8
17/20
20/17
22/1B
23/29B
24/42Ka
25/3B
30/1
30/80
32/3A
32/29A
34/20
39/1C
40/3A
40/8
41/28A
42/17
45/42Ka
47/3A
47/1T
49/28A
49/20
50/8
50/29B
54/1A
55/3B
8
00/8
00/8
00/80
02/17
02/1B
02/3A
02/29A
04/28B
04/20
07/90M
09/1
10/3A
10/8
10/42Ka
12/90S
13/28C
16/1AAw
17/3A
17/29A
19/28A
19/20
20/8
22/17
23/1C
25/3B
28/28A
30/8
30/80
31/1B
32/3A
34/20
37/29A
39/1
40/3A
40/8
42/17
44/80
47/1
47/3A
49/20
50/8
55/1C
55/3B
59/28A
9
00/8
00/29B
02/17
02/1B
02/3A
03/80
04/20
05/42Ka
10/1
10/3A
10/8
11/90Z
14/29B
16/3A
18/1A
19/8
19/20
21/17
24/3B
26/1C
26/29A
28/28B
29/8
29/42Ka
30/80
31/3A
33/1B
34/20
39/3A
39/8
41/1
42/17
44/29B
46/3A
49/1A
49/8
49/20
54/3B
56/29A
57/1C
58/28A
10
00/80
01/17
01/3A
03/8
04/1B
09/3A
12/1A
13/29B
14/42Ku
16/3A
16/90
18/8
18/20
21/17
24/3B
27/1B
27/28B
29/3A
29/80
33/8
37/3A
40/17
40/29A
44/1C
44/3A
48/8
48/20
52/3B
57/28A
58/1
58/80
59/3A
11
00/17
03/8
07/3A
10/29A
13/1A
14/3A
14/42Ka
18/8
18/20
20/17
22/3B
26/90MMZ
27/28B
28/80
29/1B
29/3A
33/8
37/3A
40/17
40/29A
44/3A
45/1C
48/8
48/20
52/3B
57/28A
59/1
59/3A
12
00/17
01/80
03/8
07/3A
10/29A
14/1A
14/3A
16/90TTZ
18/8
18/20
20/17
22/3B
27/28B
29/1B
29/3A
31/80
33/8
37/3A
39/17
40/29A
44/3A
45/1C
48/8
48/20
52/3B
57/28A
59/17
59/3A
59/42KPKPs
13
00/1
01/80
03/8
07/3A
10/29A
14/3A
15/1A
16/90T
18/8
18/20
18/95
19/17
22/3B
27/28B
29/3A
30/1B
31/80
33/8
37/3A
39/17
40/29A
42/28C
44/3A
45/1C
48/8
48/20
52/3B
54/42PPs
57/28A
59/17
59/3A
14
00/1B
01/80
03/8
03/95
05/29A
07/3A
13/28A
14/3A
15/1A
15/42Ka
17/90T
17/90
19/8
19/20
21/17
22/3B
24/29B
29/3A
29/28B
30/1C
33/80
34/20
35/8
35/42PPM
36/29A
37/3A
40/1
42/17
43/28C
44/3A
45/8
48/1B
51/29A
52/3B
55/8
59/3A
59/28A
15
01/1C
02/17
03/80
04/20
05/8
05/42Po
07/3A
08/1
11/29B
13/28A
14/3A
15/8
18/1
19/20
20/42Ka
21/29A
22/17
22/3B
22/90Mx
25/1AAw
25/8
29/3A
29/28B
33/1C
33/80
34/20
35/8
37/3A
41/1
41/29B
42/28C
44/3A
45/8
45/42Ka
48/17
49/1AAw
49/20
52/3B
55/8
55/42Po
56/1B
56/29A
59/3A
59/28A
16
03/80
04/1C
05/8
06/20
07/3A
08/17
12/1
13/28A
14/3A
14/29B
15/8
18/95
20/1
20/42Ka
21/20
22/3B
25/8
26/29A
27/90Mx
27/90Mx
28/17
29/1C
29/3A
29/28B
33/80
35/8
36/1A
36/20
37/3A
43/28C
44/1
44/3A
44/29B
45/8
45/42P
48/17
51/20
52/1B
52/3B
55/8
56/29A
59/3A
59/28A
17
00/1C
00/42Ka
05/8
06/80
06/20
07/1
07/3A
08/17
13/28A
14/3A
14/29B
15/8
19/1AAw
21/20
22/3B
22/90Tx
25/8
26/29A
28/17
29/3A
29/28B
30/42Ka
32/1C
35/8
37/3A
39/80
39/20
43/28C
44/3A
44/29B
45/1B
48/17
52/3B
55/8
59/3A
59/28A
18
00/42Ka
01/29A
05/1C
07/3A
08/17
08/80
09/20
12/8
14/3A
20/90M
22/3B
23/29A
24/1AAw
25/17
26/28C
29/3A
31/8
34/80
37/3A
37/20
44/1B
44/3A
46/29B
50/17
51/8
52/3B
56/28A
59/3A
19
04/80
04/42Ku
05/1C
07/3A
07/20
11/8
13/29A
14/3A
15/90Z
19/17
22/3B
23/1A
24/28B
29/3A
33/80
37/3A
40/8
42/1B
44/3A
47/29A
49/17
52/3B
53/28A
59/3A
20
02/80
03/1A
05/20
06/3A
08/8
13/3A
14/29A
15/90Z
21/17
21/3B
21/28B
22/1C
32/80
33/20
35/3A
36/8
44/1B
44/29A
50/3B
51/17
51/28A
21
00/80
05/3A
06/1A
06/8
14/29A
20/3B
21/17
21/28C
25/90Z
26/1C
30/80
33/20
35/3A
36/8
44/29A
50/3B
51/17
51/1B
51/28A
22
05/3A
06/8
14/29A
20/1A
21/17
25/90M
27/3B
30/80
33/20
36/8
44/29A
47/3A
50/1A
51/28A
23
06/8
17/3B
21/17
30/1C
30/90MMP
36/8
44/3A
44/29A
0
09/3A
16/1
16/8
36/17
44/3A
1
14/3A
16/8P
25/1A
41/17P
49/3AAP
2
17/1P
19/3AAP
20/28Y
49/3AAP
kloLauantai
3
25/28Y
29/17
34/3A
4
00/1
26/17
29/3A
35/28Y
5
05/1B
26/17
30/1B
34/3B
40/28Y
6
16/1A
21/17
27/3B
34/20
35/8
41/29B
46/17
47/3A
49/28A
51/1B
7
05/8
05/80
08/3A
21/1A
22/28B
23/17
28/3B
34/20
37/8
45/29A
48/3A
50/42Ku
51/1B
53/17
53/28A
8
05/80
07/8
08/3A
23/17
23/28C
28/3B
34/20
37/8
45/29A
48/3B
52/1B
53/17
53/28A
58/80
9
05/20
09/3A
09/8
11/1C
16/29A
20/90T
25/17
25/28B
27/1B
30/3B
30/8
33/80
37/20
40/3A
43/1C
48/29A
50/3A
50/8
56/17
56/28A
58/1B
10
00/3B
00/80
07/20
10/3A
10/8
13/1C
13/29B
20/3A
25/17
26/28B
28/1B
29/3B
30/8
34/80
37/20
39/3A
43/1C
43/29A
49/3A
50/8
55/17
56/28A
58/1B
59/3B
11
03/80
07/20
09/3A
10/8
13/1
13/29B
19/3A
25/17
26/28B
29/1C
29/3B
30/8
34/80
37/20
39/3A
43/29A
44/1B
49/3A
50/8
55/17
56/28A
59/1
59/3B
12
03/80
07/20
09/3A
10/8
13/29B
14/1C
19/3A
20/90M
25/17
26/28B
29/1B
29/3B
30/8
34/80
37/20
39/3A
43/29A
44/1
49/3A
50/8
54/17
56/28A
59/1C
59/3B
13
03/80
07/20
09/3A
10/8
13/29A
14/1B
19/3A
24/17
26/28B
29/1C
29/3B
30/8
34/80
37/20
39/3A
43/29B
44/1B
49/3A
50/8
54/17
56/28A
59/1C
59/3B
14
03/80
07/20
09/3A
10/8
14/1A
14/29A
19/3A
26/17
27/28B
29/1B
29/3B
31/8
36/80
37/20
39/3A
44/1C
44/29A
49/3A
51/8
56/17
57/28A
59/1B
59/3B
15
04/80
07/20
09/3A
11/8
14/1C
14/29B
19/3A
20/42Ku
21/90M
26/17
27/28B
29/1C
29/3B
31/8
36/80
37/20
39/3A
44/1B
44/29A
49/3A
51/8
56/17
57/28A
59/1A
59/3B
16
04/80
07/20
09/3A
11/8
13/1
14/29B
19/3A
26/17
27/28B
28/1B
29/3B
31/8
36/80
37/20
39/3A
43/1
43/29A
49/3A
51/8
56/17
57/28A
58/1C
59/3B
17
03/80
06/20
08/3A
09/8
11/29B
12/1B
18/3A
24/17
24/28B
26/1C
27/3B
28/8
32/80
34/20
37/3A
40/1B
40/29A
47/3A
48/8
52/28A
54/17
55/1A
57/3B
18
01/80
04/20
07/3A
08/8
08/29B
10/1C
17/3A
19/90T
20/28B
22/17
24/1B
25/8
27/3B
29/20
31/80
37/3A
38/29A
39/1
45/8
47/3A
50/28A
52/17
54/1C
56/80
57/3B
59/20
19
05/8
07/3A
09/1B
11/29B
17/3A
19/28C
21/17
24/1
29/20
31/80
35/8
37/3B
39/1C
41/29A
49/28A
52/17
54/1B
54/20
56/80
57/3A
20
05/8
09/1
11/29A
17/3A
19/28B
21/17
24/1C
24/20
31/80
35/8
36/3B
41/29A
49/28A
51/17
54/20
56/3A
56/80
59/1C
21
05/8
11/29A
14/90MMZ
16/3A
18/1B
19/28B
21/17
24/20
31/80
35/8
36/3B
41/29B
44/20
49/28A
51/17
56/3A
56/80
59/1C
22
05/8
11/29A
16/3A
18/1B
19/28B
21/17
31/80
35/8
36/3B
41/29A
44/28A
44/20
51/17
56/1C
56/3A
23
05/8
14/28A
16/3B
25/1B
29/90M
35/8
41/29B
44/3A
51/17
0
09/3A
15/1
15/8
41/17
44/3A
1
12/1
14/3A
15/8
41/17
49/3A
2
12/1
19/3A
20/28Y
49/3A
kloSunnuntai
3
15/28Y
25/1
29/17
49/3A
4
20/17
20/28Y
24/3A
25/1
5
20/17
25/1
25/28Y
29/3A
6
20/17
25/1x
29/3B
40/28Y
7
26/1x
28/17
34/3B
45/29A
55/28Y
8
26/1x
28/3B
31/8
38/17
40/3A
52/3A
9
00/28Y
04/3B
06/8
14/90T
16/3A
17/28B
17/29B
25/8
27/1
28/3B
31/80
38/17
40/3A
44/29A
45/8
46/28A
52/3A
57/1B
59/80
10
04/3B
05/8
12/17
16/3A
16/28B
17/29B
25/8
27/3B
29/1C
29/80
37/17
39/3A
40/29A
45/8
46/28A
47/1B
51/3A
58/80
59/17
11
03/3B
06/8
08/1C
10/29B
15/3A
17/28B
26/8
27/3B
28/1B
29/17
29/80
39/3A
41/29A
46/8
47/28A
50/1
51/3A
58/80
59/17
12
04/3B
06/8
10/29B
11/1C
15/90M
16/3A
17/28B
28/8
29/3B
29/80
31/17
31/1B
41/3A
41/29A
47/28A
48/8
51/1
53/3A
59/80
13
00/17
05/3B
08/8
11/29A
12/1C
17/3A
17/28B
28/8
29/3B
29/80
30/17
31/1B
41/3A
41/29B
47/28A
48/8
52/1C
53/3A
59/80
14
00/17
05/3B
08/8
11/1A
12/29A
17/3A
18/28B
29/3B
29/8
31/1B
32/17
32/80
41/3A
42/29A
48/28A
49/8
52/1C
53/3A
15
00/80
02/17
05/3B
09/8
11/1A
12/29B
17/3A
18/28B
20/42Ku
21/90M
29/3B
29/8
31/1B
32/17
32/80
41/3A
42/29A
48/28A
49/8
52/1C
53/3A
16
00/80
02/17
05/3B
09/8
11/1B
12/29B
17/3A
18/28B
29/3B
29/8
32/17
32/1C
32/80
41/3A
42/29A
48/28A
49/8
51/1A
53/3A
17
00/80
02/17
05/3B
08/8
11/1B
11/29B
16/3A
17/28B
28/3B
28/8
29/1C
32/17
32/80
40/3A
41/29A
47/28A
48/8
49/1B
52/3A
59/80
18
02/17
04/3B
08/8
09/1A
09/29B
14/90T
15/28A
16/3A
25/8
28/1C
28/3B
29/17
32/80
40/3A
42/29A
45/8
45/28B
48/1B
52/3A
56/80
19
00/17
03/3A
05/8
08/1A
09/29B
15/3B
15/28A
18/17
27/3B
28/1C
32/80
35/8
39/3A
42/29A
44/28B
48/1B
49/17
52/3A
56/80
20
05/8
08/1A
12/29A
14/28A
15/3A
19/17
28/1C
31/3B
32/80
35/8
42/29A
44/28B
49/17
51/3A
56/80
21
05/1AAw
05/8
11/3A
12/29A
14/28A
14/90MMZ
19/17
31/3B
32/1B
32/80
35/8
41/29B
44/28B
49/17
51/3A
56/80
22
05/8
11/3A
12/29A
14/28A
22/1B
31/3B
35/8
39/28A
42/29A
49/17
51/3A
57/1A
23
05/8
16/3B
44/3A
49/17
0
14/3A
15/8
18/1
46/17
1
09/3A
Y = Lähtee Keskustorilta, Atalan kautta, pääteasema Nurmi
A = Pääteasema Näyttelijänkatu
B = Vähäjärven kautta
s = Pääteasema Saarioinen.
B = Pääteasema Hytinaukio
A = Pääteasema Sorila
C = Kyöstin kautta
Ps = Pakkalan ja Saarioisten kautta
Kä = Pääteasema Kämmenniemi
C = Pääteasema Perälä th
A = Suoraan Lentoasemantietä
x = Hatanpään sairaalan kautta
TZ = Teisko kk.n kautta, pääteasema Terälahti
KPs = Kivisalmen ja Pakkalan sekä Saarioisten kautta
B = Pääteasema Ruutana
Ka = Pääteasema Kangasala
T = Pääteasema TAYS
Ku = Pääteasema Kuhmoinen
M = Maisansalon kautta
S = Bussi jatkaa Sorilasta Aitolahteen linjana 91
Aw = Suoraan Lentoasemantietä. Lähtee varuskunnasta 5 min ennen lentoaseman lähtöaikaa
Z = Pääteasema Terälahti
T = Teisko kko:n kautta
MZ = Maisansalon kautta, pääteasema Terälahti
T = Teiskon kko:n kautta
PM = Pakkalan kautta. Pääteasema Moltsia
Po = Pääteasema Pohja
Mx = Maisansalon ja 9-tien kautta
Mx = 9-tien kautta. Pääteasema Kämmenniemi
P = Pakkalan kautta. Pääteasema Kuhmalahti
Tx = Teiskon kko:n ja 9-tien kautta
MP = Maisansalon kautta, perjantain ja lauantain välisenä yönä
P = Perjantain ja lauantain välisenä yönä
AP = Pääteasema Näyttelijänkatu, ajetaan vain perjantain ja lauantain välisenä yönä
Tarkasteltava kausi
Talvi 2019-2020 (08.08.2019 - 31.05.2020)
Powered by CGI