Aikataulut
Aikataulupalvelut on uudistettu. Ajantasaiset tiedot osoitteesta reittiopas.tampere.fi
Scheduling services have been renewed. Updated info can be found at reittiopas.tampere.fi.
3A
3B
8
17
20
28A
28B
28C
28Y
29A
29B
40
40A
40B
40C
42
42KP
42P
80
90
90M
90Mx
90T
90Tx
Rautatieasema C (0504, vyöhyke A)
Pysäkin kaikki linjatLinja-aikataulu
Seuraavat kolme lähtöä
3A
Sammonkatu 563:32 A4:47 A23:42 A
3A
Näyttelijänkatu5:04 A5:49 A6:30 A
3B
Hytinaukio5:24 B6:10 B6:51 B
8
Atala4:415:476:08
8
Rajaportti5:30--
17
Vehmainen4:495:496:09
17
Pyynikintori C5:32--
20
Itsenäisyydenkatu 105:32--
20
Hikivuori5:576:126:32
28A
Sorilan koulu A5:32 A6:33 A7:43 A
28A
TAMK7:34 A8:23 A14:08 A
28B
Korvenperäntie 407:58 B9:22 B10:22 B
28C
Perälä th6:13 C7:03 C15:38 C
28C
Kumpula8:08 C13:38 C14:38 C
28Y
Lintukalliontie---
29A
Risso5:326:337:00
29B
Risso6:106:457:20
40
Kangasala22:02 Kas0:12 Ka1:02 PKa
40A
Pikonlinna5:27 A6:04 A6:22 A
40B
Mobilia6:42 B7:32 B8:07 B
40C
Mobilia12:37 C18:13 C-
42
Sahalahti4:56 s4:56 s-
42
Kangasala7:22 Ka7:42 Ka8:07 Ka
42
Kuhmoinen MH10:11 Ku10:11 Ku19:01 Ku
42
Pohja15:03 Po15:03 Po15:53 Po
42KP
Pohja7:07 KPs7:07 KPs12:57 KPs
42P
Pakkala5:51 Ps5:51 Ps-
42P
Kuhmoinen MH13:52 Ku13:52 Ku-
42P
Moltsia14:33 PM14:33 PM-
42P
Kuhmalahti kk---
80
Turvesuonkatu 115:32--
80
Irjala6:136:477:24
90
Kämmenniemi6:1114:13-
90
Sorila8:07 S--
90
Terälahti9:06 Z19:11 Z20:11 Z
90
Mäntylä10:11--
90M
Mäntylä8:02 M18:16 M22:21 M
90M
Terälahti11:22 MZ--
90Mx
Mäntylä15:18 Mx16:23 Mx-
90Mx
Kämmenniemi16:23 Mx--
90T
Terälahti7:01 TZ--
90T
Kämmenniemi12:12 TZ13:12 T14:13 T
90Tx
Mäntylä17:18 Tx--
kloMaanantai-perjantai
3
32/3A
4
41/8
47/3A
49/17
56/42s
56/42s
5
04/3A
24/3B
27/40A
30/8
32/28A
32/80
32/29A
32/17
32/20
47/8
49/3A
49/17
51/42PPs
51/42PPs
57/20
6
04/40A
08/8
09/17
10/3B
10/29B
11/90
12/20
13/80
13/28C
22/40A
30/3A
30/8
30/17
32/20
33/28A
33/29A
42/40B
45/29B
47/80
49/17
51/3B
51/8
53/20
7
00/29A
01/90TTZ
02/40A
03/28C
06/3A
07/42KPKPs
07/42KPKPs
13/8
14/17
17/40A
17/20
20/29B
21/3B
22/42Ka
24/8
24/80
28/3A
29/29A
32/40B
33/20
34/28A
35/8
36/3A
40/17
42/42Ka
43/3A
43/28A
45/8
46/29B
48/80
48/20
51/3B
52/40A
55/8
55/8
58/3A
58/28B
8
00/29A
00/17
02/90M
03/20
05/8
06/3A
07/40B
07/42Ka
07/90S
08/28C
13/3A
13/28A
15/8
15/29A
18/20
20/17
21/3B
22/40A
23/28A
24/80
25/8
28/3A
33/20
35/8
35/29A
36/3A
37/40B
38/80
40/17
43/3A
45/8
51/3B
51/20
52/40A
53/28A
55/8
57/80
57/29B
58/3A
9
00/17
02/42Ka
05/8
06/3A
06/20
06/90Z
11/29B
12/3A
12/40A
14/8
19/17
20/3B
20/20
22/28B
23/29A
24/8
24/80
26/42Ka
27/3A
32/40B
34/8
35/3A
35/20
39/17
40/29B
42/3A
44/8
50/3B
52/28A
52/20
53/29A
54/80
57/3A
58/17
59/8
10
02/40A
05/3A
10/29B
11/42Ku
11/42Ku
11/90
12/3A
14/8
17/20
18/17
20/3B
22/28B
23/80
26/3A
28/8
32/40B
34/3A
37/29A
38/17
41/3A
43/8
47/20
49/3B
52/28A
53/80
56/3A
58/8
58/17
11
02/40A
04/3A
07/29A
11/3A
12/42Ka
13/8
17/20
18/17
19/3B
22/28B
22/90MMZ
23/80
26/3A
28/8
32/40B
34/3A
37/29A
38/17
41/3A
43/8
47/20
49/3B
52/28A
56/3A
56/80
58/8
58/17
12
02/40A
04/3A
09/29A
11/3A
12/90TTZ
13/8
17/20
18/17
19/3B
22/28B
22/40A
26/3A
26/80
28/8
34/3A
37/17
37/40C
39/29A
41/3A
43/8
47/20
49/3B
52/28A
56/3A
56/80
57/17
57/42KPKPs
57/42KPKPs
58/8
13
02/40A
04/3A
09/29A
11/3A
12/90T
13/8
17/40A
17/17
17/20
19/3B
22/28B
26/3A
26/80
28/8
32/40B
34/3A
37/17
38/28C
39/29A
41/3A
43/8
47/40A
47/20
49/3B
52/28A
52/42PKu
52/42PKu
56/3A
56/80
57/17
58/8
14
02/29A
04/3A
08/40B
08/28A
11/3A
13/42Ka
13/90T
13/90
14/8
17/20
19/3B
19/17
20/29B
23/28B
23/40A
26/3A
27/80
30/8
33/29A
33/20
33/42PPM
33/42PPM
34/3A
38/40B
38/28C
40/8
40/17
41/3A
48/29A
49/3B
50/8
53/28A
53/40A
56/3A
57/80
15
00/8
00/17
03/20
03/42Po
03/42Po
04/3A
07/29B
08/40B
08/28A
10/8
11/3A
18/20
18/42Ka
18/90Mx
19/3B
19/29A
20/8
20/17
23/28B
23/40A
26/3A
27/80
30/8
33/20
34/3A
38/40B
38/29B
38/28C
40/8
41/3A
43/42Ka
46/17
49/3B
50/8
53/28A
53/40A
53/20
53/42Po
53/42Po
54/29A
56/3A
57/80
16
00/8
04/3A
06/17
08/40B
08/20
08/28A
10/8
11/3A
11/29B
18/42Ka
19/3B
20/8
23/28B
23/40A
23/20
23/90Mx
23/90Mx
24/29A
26/3A
26/17
27/80
30/8
34/3A
38/20
38/28C
40/8
41/3A
41/29B
43/40B
43/42P
43/42P
46/17
49/3B
50/8
53/28A
53/20
54/29A
56/3A
58/40A
58/42Ka
17
00/8
00/80
04/3A
06/17
08/20
08/28A
10/8
10/40A
11/3A
11/29B
18/90Tx
19/3B
20/8
23/28B
23/40B
23/29A
23/20
26/3A
26/17
28/42Ka
30/8
32/80
34/3A
38/28C
40/40A
40/29B
41/3A
43/20
46/17
49/3B
50/8
53/28A
53/40A
56/3A
58/29A
58/42Ka
18
02/80
04/3A
06/17
08/8
11/3A
11/20
13/40C
16/90M
19/3B
21/29A
21/28C
26/3A
26/17
27/8
30/80
33/40A
34/3A
40/20
41/3A
43/29B
47/8
49/3B
51/28A
56/3A
56/17
19
00/80
01/42Ku
01/42Ku
02/40A
04/3A
07/8
10/20
11/3A
11/29A
11/90Z
19/3B
19/28B
25/17
26/3A
28/80
32/40B
34/3A
36/8
41/3A
45/29A
48/28A
49/3B
55/17
56/3A
57/80
20
02/40A
04/3A
04/20
06/8
11/3A
11/90Z
14/29A
18/3B
18/28B
23/17
27/80
32/3A
32/40A
33/20
34/8
43/29A
47/3B
48/28A
53/17
57/80
21
02/3A
02/40B
04/8
13/29A
17/3B
18/28C
21/90Z
23/17
27/80
32/3A
32/40A
32/20
34/8
43/29A
47/3B
48/28A
53/17
22
02/3A
02/40Kas
03/8
12/29A
21/90M
24/3B
26/80
32/8
39/20
41/29A
44/3A
47/28A
49/17
23
02/8
02/40A
14/3B
26/90MMP
32/8
41/29A
42/3A
49/17
0
07/3A
12/8
12/40Ka
42/3A
49/17
1
02/40PKa
12/3A
12/8P
47/3AAP
49/17P
52/40PKa
2
17/3AAP
17/28YP
47/3AAP
3
02/40PKa
kloLauantai
3
22/28Y
27/17
32/3A
4
24/17
27/3A
32/28Y
5
24/17
32/3B
37/28Y
6
02/40A
22/17
25/3B
31/8
32/40A
33/20
38/29B
44/17
45/3A
48/28A
7
01/8
03/80
05/3A
20/28B
24/17
25/3B
32/8
33/20
37/40B
43/29A
45/3A
47/42Ku
50/28A
52/17
8
01/80
02/8
05/3A
17/40A
20/28C
25/3B
25/17
33/8
33/20
44/29A
45/3B
50/28A
52/17
54/80
9
03/8
03/20
05/3A
07/40A
15/29A
17/90T
23/28B
24/17
26/3B
27/8
29/80
36/3A
36/20
37/40B
46/3A
47/29A
48/8
54/28A
54/17
55/80
56/3B
10
06/3A
06/20
08/8
12/40A
12/29B
16/3A
23/17
24/28B
26/3B
28/8
30/80
32/40B
36/3A
36/20
45/29A
46/3A
48/8
52/40A
53/17
54/28A
56/3B
58/80
11
06/3A
06/20
08/8
12/40A
12/29B
16/3A
23/17
24/28B
26/3B
28/8
32/40B
32/80
36/3A
36/20
45/29A
46/3A
48/8
52/40A
53/17
54/28A
56/3B
58/80
12
06/3A
06/20
08/8
12/40A
12/29B
16/3A
17/90M
23/17
24/28B
26/3B
28/8
32/40B
32/80
36/3A
36/20
45/29A
46/3A
48/8
52/40A
52/17
54/28A
56/3B
58/80
13
06/3A
06/20
08/8
12/40A
15/29A
16/3A
22/17
24/28B
26/3B
28/8
32/40B
32/80
36/3A
36/20
42/29B
46/3A
48/8
52/40A
52/17
54/28A
56/3B
58/80
14
06/3A
06/20
08/8
12/40A
15/29A
16/3A
24/28B
24/17
26/3B
28/8
32/40B
32/80
36/3A
36/20
45/29A
46/3A
48/8
52/40A
54/28A
54/17
56/3B
58/80
15
06/3A
06/20
08/8
12/40A
12/29B
16/3A
18/90M
18/42Ku
24/28B
24/17
26/3B
28/8
32/40B
32/80
36/3A
36/20
45/29A
46/3A
48/8
52/40A
54/28A
54/17
56/3B
58/80
16
06/3A
06/20
08/8
12/40A
12/29B
16/3A
24/28B
24/17
26/3B
28/8
32/40B
32/80
36/3A
36/20
45/29A
46/3A
48/8
54/28A
54/17
56/3B
57/40A
58/80
17
05/20
06/3A
08/8
12/29B
15/3A
22/28B
24/17
25/3B
27/8
30/80
32/40A
34/20
35/3A
44/29A
45/3A
47/8
51/28A
52/40B
54/17
55/3B
57/80
18
04/20
05/3A
07/8
11/29B
15/3A
17/90T
21/28B
22/40A
22/17
25/3B
26/8
29/80
29/20
35/3A
40/29A
45/3A
46/8
51/28A
52/40B
52/17
55/3B
55/80
59/20
19
05/3A
06/8
10/29B
15/3A
20/28C
21/17
22/40A
29/80
29/20
35/3B
35/8
42/29A
49/28A
51/17
52/40B
54/80
54/20
55/3A
20
04/8
12/29A
15/3A
15/17
17/40A
19/28B
24/20
29/80
34/3B
34/8
42/29A
45/17
49/28A
52/40A
54/3A
54/80
54/20
21
03/8
11/29A
11/90MMZ
14/3A
15/17
18/28B
22/40B
23/20
28/80
32/8
34/3B
40/29A
43/20
44/17
48/28A
52/40A
53/80
54/3A
22
02/8
10/29A
14/3A
14/17
18/28B
22/40B
28/80
32/8
34/3B
40/29A
43/28A
43/20
44/17
52/40Ka
54/3A
23
02/8
13/28A
14/3B
26/90M
32/8
39/29B
42/3A
49/17
0
07/3A
07/40Ka
12/8
42/3A
47/40Ka
49/17
1
12/3A
12/8
47/3A
47/40Ka
49/17
2
17/3A
17/28Y
47/3A
3
02/40Ka
kloSunnuntai
3
22/28Y
27/17
32/3A
4
18/17
22/3A
32/28Y
5
21/17
27/3A
27/28Y
6
07/40A
21/17
27/3B
32/28Y
7
26/17
27/3B
32/28Y
42/29A
8
07/40A
21/8
25/3B
36/17
37/3A
49/3A
57/28Y
57/40A
9
01/3B
01/8
11/90T
13/3A
13/29B
15/28B
22/8
25/3B
27/40B
29/80
36/17
37/3A
41/29A
42/8
45/28A
49/3A
56/80
57/40A
10
01/3B
02/8
10/17
13/3A
13/29B
15/28B
23/8
25/3B
27/40B
27/80
36/17
37/3A
41/29A
44/8
46/28A
49/3A
55/80
57/40A
58/17
11
01/3B
04/8
10/29B
13/3A
16/28B
25/3B
25/8
27/40B
29/80
29/17
37/3A
41/29A
45/8
46/28A
49/3A
55/80
57/40A
59/17
12
01/3B
05/8
10/29B
12/90M
13/3A
16/28B
26/3B
26/8
27/40A
29/80
29/17
38/3A
42/29A
46/8
46/28A
50/3A
56/80
57/40B
59/17
13
02/3B
06/8
12/29A
14/3A
16/28B
26/3B
26/8
27/40A
29/80
29/17
38/3A
40/29B
46/8
46/28A
50/3A
56/80
57/40B
59/17
14
02/3B
06/8
12/29A
14/3A
16/28B
26/3B
26/8
27/40A
31/17
32/80
38/3A
42/29A
46/8
46/28A
50/3A
56/80
57/40B
15
01/17
02/3B
06/8
12/29B
14/3A
16/28B
18/90M
18/42
26/3B
26/8
27/40A
31/17
32/80
38/3A
42/29A
46/8
46/28A
50/3A
56/80
57/40B
16
01/17
02/3B
06/8
12/29B
14/3A
16/28B
26/3B
26/8
27/40A
31/17
32/80
38/3A
42/29A
46/8
46/28A
50/3A
56/80
57/40B
17
01/17
02/3B
06/8
12/29B
13/3A
16/28B
25/3B
26/8
27/40A
30/17
31/80
37/3A
41/29A
46/8
46/28A
49/3A
55/80
57/40B
18
00/17
01/3B
06/8
11/29B
11/90T
13/3A
15/28A
23/8
25/3B
27/40A
27/17
30/80
37/3A
43/8
43/29A
45/28B
49/3A
54/80
57/40B
58/17
19
01/3A
03/8
08/29B
13/3B
15/28A
17/17
25/3B
27/40A
30/80
33/8
37/3A
43/29A
44/28B
48/17
50/3A
54/80
57/40B
20
03/8
13/3A
13/29A
14/28A
17/17
27/40A
29/3B
30/80
32/8
42/29A
44/28B
47/17
49/3A
54/80
57/40B
21
02/8
09/3A
11/29A
11/90M
13/28A
19/17
27/40A
29/3B
29/80
31/8
37/29A
43/28B
49/3A
49/17
53/80
22
01/8
09/3A
11/29A
13/28A
23/40
29/3B
31/8
38/28A
41/29A
49/3A
49/17
23
01/8
06/40
14/3B
42/3A
49/17
0
11/8
12/3A
49/17
1
07/3A
Y = Lähtee Keskustorilta, Atalan kautta, pääteasema Nurmi
A = Pääteasema Näyttelijänkatu
s = Pääteasema Saarioinen.
B = Pääteasema Hytinaukio
A = Pääteasema Pikonlinna
A = Pääteasema Sorila
Ps = Pakkalan ja Saarioisten kautta
Kä = Pääteasema Kämmenniemi
C = Pääteasema Perälä th
B = Pääteasema Mobilia
TZ = Teisko kk.n kautta, pääteasema Terälahti
KPs = Kivisalmen ja Pakkalan sekä Saarioisten kautta
B = Pääteasema Ruutana
Ka = Pääteasema Kangasala
Ku = Pääteasema Kuhmoinen
M = Maisansalon kautta
S = Bussi jatkaa Sorilasta Aitolahteen linjana 91
Z = Pääteasema Terälahti
T = Teisko kko:n kautta
MZ = Maisansalon kautta, pääteasema Terälahti
C = Tiihalan kautta, pääteasema Mobilia
T = Teiskon kko:n kautta
PM = Pakkalan kautta. Pääteasema Moltsia
Po = Pääteasema Pohja
Mx = Maisansalon ja 9-tien kautta
Mx = 9-tien kautta. Pääteasema Kämmenniemi
P = Pakkalan kautta. Pääteasema Kuhmalahti
Tx = Teiskon kko:n ja 9-tien kautta
A = Pääteasema Pikonlinna
Kas = Pääteasema Kangasala, auto jatkaa Saarioisille linjana 42
MP = Maisansalon kautta, perjantain ja lauantain välisenä yönä
PKa = Pääteasema Kangasala, ajetaan vain perjantain ja lauantain välisenä yönä
P = Perjantain ja lauantain välisenä yönä
AP = Pääteasema Näyttelijänkatu, ajetaan vain perjantain ja lauantain välisenä yönä