Timetables
Aikataulupalvelut on uudistettu. Ajantasaiset tiedot osoitteesta reittiopas.tampere.fi
Scheduling services have been renewed. Updated info can be found at reittiopas.tampere.fi.
1
1A
1B
1C
3A
3B
8
17
20
28A
28B
28C
28Y
29A
29B
42
42KP
42P
80
90
90M
90Mx
90T
90Tx
95
Itsenäisyydenkatu 10 (0510, zone A)
All lines of stopLine timetable
Next three departures
1
Hoitokoti7:14 T7:39 T7:46 T
1
Vatiala8:358:439:07
1A
Vatiala7:52 A8:14 Aw9:16 A
1B
Vatiala4:26 B6:08 B6:39 B
1B
Viinikanlahti5:32 B--
1C
Vatiala4:53 C5:37 C5:57 C
3A
Sammonkatu 563:33 A4:48 A23:43 A
3A
Näyttelijänkatu5:06 A5:51 A6:32 A
3B
Hytinaukio5:26 B6:12 B6:52 B
8
Atala4:435:486:10
8
Rajaportti5:31--
17
Vehmainen4:505:506:10
17
Pyynikintori C5:33--
20
Itsenäisyydenkatu 105:33--
20
Hikivuori5:586:146:34
28A
Sorilan koulu A5:33 A6:34 A7:45 A
28A
TAMK7:36 A8:25 A14:10 A
28B
Korvenperäntie 408:00 B9:24 B10:24 B
28C
Perälä th6:14 C7:05 C15:40 C
28C
Kumpula8:10 C13:40 C14:40 C
28Y
Lintukalliontie---
29A
Risso5:336:357:02
29B
Risso6:116:467:22
42
Sahalahti4:57 s4:57 s-
42
Kangasala7:23 Ka7:44 Ka8:09 Ka
42
Kuhmoinen MH10:13 Ku10:13 Ku19:03 Ku
42
Pohja15:05 Po15:05 Po15:55 Po
42KP
Pohja7:08 KPs7:08 KPs12:59 KPs
42P
Pakkala5:52 Ps5:52 Ps-
42P
Kuhmoinen MH13:54 Ku13:54 Ku-
42P
Moltsia14:35 PM14:35 PM-
42P
Kuhmalahti kk---
80
Turvesuonkatu 115:33--
80
Irjala6:156:487:26
90
Kämmenniemi6:1214:15-
90
Sorila8:09 S--
90
Terälahti9:08 Z19:13 Z20:13 Z
90
Mäntylä10:13--
90M
Mäntylä8:04 M18:18 M22:22 M
90M
Terälahti11:24 MZ--
90Mx
Mäntylä15:20 Mx16:25 Mx-
90Mx
Kämmenniemi16:25 Mx--
90T
Terälahti7:03 TZ--
90T
Kämmenniemi12:14 TZ13:14 T14:15 T
90Tx
Mäntylä17:20 Tx--
95
Orivesi13:2416:24-
hourMonday - Friday
3
33/3A
4
26/1B
43/8
48/3A
50/17
53/1C
57/42s
57/42s
5
06/3A
26/3B
31/8
32/1B
33/28A
33/80
33/29A
33/17
33/20
37/1C
48/8
50/17
51/3A
52/42PPs
52/42PPs
57/1C
58/20
6
08/1B
10/8
10/17
11/29B
12/3B
12/90
14/28C
14/20
15/80
19/1C
30/1C
31/8
31/17
32/3A
34/28A
34/20
35/29A
39/1B
46/29B
48/80
50/17
51/1C
52/3B
52/8
55/20
7
02/29A
03/1B
03/90TTZ
05/28C
08/3A
08/42KPKPs
08/42KPKPs
11/1C
14/1T
15/8
16/17
18/1B
19/20
22/29B
23/3B
23/42Ka
26/8
26/80
27/1B
30/3A
31/29A
35/1C
35/20
36/28A
37/8
38/3A
39/1T
42/17
44/42Ka
45/3A
45/28A
46/1T
47/8
48/29B
50/80
50/20
52/1A
53/3B
55/1T
57/8
57/8
58/1B
8
00/3A
00/28B
02/29A
02/17
04/90M
05/1C
05/20
07/8
08/3A
09/42Ka
09/90S
10/28C
14/1AAw
15/3A
15/28A
17/8
17/29A
19/1C
20/20
22/17
23/3B
25/28A
26/80
27/1B
27/8
30/3A
35/1
35/20
37/8
37/29A
38/3A
38/1T
40/80
42/17
43/1
45/3A
47/8
51/1C
53/3B
53/20
55/28A
55/1T
57/8
59/1B
59/80
59/29B
9
00/3A
02/17
04/42Ka
07/1
07/8
08/3A
08/20
08/90Z
11/1T
13/29B
14/3A
16/1A
16/8
21/17
22/1C
22/3B
22/20
24/28B
25/29A
26/8
26/80
28/42Ka
29/1B
29/3A
36/8
37/1
37/3A
37/20
41/17
41/1T
42/29B
44/3A
46/8
47/1A
52/3B
53/1C
54/28A
54/20
55/29A
56/80
59/3A
10
00/17
01/1B
01/8
07/3A
10/1A
12/29B
13/42Ku
13/42Ku
13/90
14/3A
16/8
19/20
20/17
22/3B
23/1B
24/28B
25/80
28/3A
30/8
36/3A
39/29A
40/1C
40/17
43/3A
45/8
49/20
51/3B
54/1
54/28A
55/80
58/3A
11
00/8
00/17
06/3A
09/29A
11/1A
13/3A
14/42Ka
15/8
19/20
20/17
21/3B
24/28B
24/90MMZ
25/1B
25/80
28/3A
30/8
36/3A
39/29A
40/1C
40/17
43/3A
45/8
49/20
51/3B
54/28A
55/1
58/3A
58/80
12
00/8
00/17
06/3A
11/29A
12/1A
13/3A
14/90TTZ
15/8
19/20
20/17
21/3B
24/28B
25/1B
28/3A
28/80
30/8
36/3A
39/17
41/1C
41/29A
43/3A
45/8
49/20
51/3B
54/28A
55/1
58/3A
58/80
59/17
59/42KPKPs
59/42KPKPs
13
00/8
06/3A
11/29A
12/1A
13/3A
14/90T
15/8
19/17
19/20
21/3B
24/28B
24/95
25/1B
28/3A
28/80
30/8
36/3A
39/17
40/28C
41/1C
41/29A
43/3A
45/8
49/20
51/3B
54/28A
54/42PKu
54/42PKu
56/1B
58/3A
58/80
59/17
14
00/8
04/29A
06/3A
10/28A
13/1A
13/3A
15/42Ka
15/90T
15/90
16/8
19/20
21/3B
21/17
22/29B
25/28B
26/1C
28/3A
29/80
32/8
35/29A
35/20
35/42PPM
35/42PPM
36/1
36/3A
40/28C
42/8
42/17
43/1A
43/3A
50/29A
51/3B
52/8
55/28A
57/1B
58/3A
59/80
15
02/8
02/17
04/1
05/20
05/42Po
05/42Po
06/3A
09/29B
10/28A
12/8
13/3A
14/1
20/20
20/42Ka
20/90Mx
21/3B
21/29A
22/8
22/17
23/1AAw
25/28B
28/3A
29/1C
29/80
32/8
35/20
36/3A
37/1
40/29B
40/28C
42/8
43/3A
45/42Ka
47/1AAw
48/17
51/3B
52/1B
52/8
55/28A
55/20
55/42Po
55/42Po
56/29A
58/3A
59/80
16
00/1C
02/8
06/3A
08/1
08/17
10/20
10/28A
12/8
13/3A
13/29B
16/1
20/42Ka
21/3B
22/8
24/95
25/1C
25/28B
25/20
25/90Mx
25/90Mx
26/29A
28/3A
28/17
29/80
32/8
33/1B
36/3A
40/1
40/20
40/28C
42/8
43/3A
43/29B
45/42P
45/42P
47/1A
48/17
51/3B
52/8
55/28A
55/20
56/1C
56/29A
58/3A
17
00/42Ka
02/8
02/80
03/1
06/3A
08/17
10/20
10/28A
12/8
13/3A
13/29B
17/1AAw
20/90Tx
21/3B
22/8
25/28B
25/29A
25/20
28/1C
28/3A
28/17
30/42Ka
32/8
34/80
36/3A
40/28C
42/1B
42/29B
43/3A
45/20
48/17
51/3B
52/8
55/28A
57/1C
58/3A
18
00/29A
00/42Ka
04/80
06/3A
08/17
10/8
12/1B
13/3A
13/20
18/90M
21/3B
23/29A
23/28C
26/1AAw
28/3A
28/17
29/8
32/80
36/3A
41/1B
42/20
43/3A
45/29B
49/8
51/3B
53/28A
57/1C
58/3A
58/17
19
02/80
03/42Ku
03/42Ku
06/3A
09/8
11/1B
12/20
13/3A
13/29A
13/90Z
21/3B
21/28B
26/1
27/17
28/3A
30/80
36/3A
38/8
41/1C
43/3A
47/29A
50/28A
51/1B
51/3B
57/17
58/3A
59/80
20
05/3A
06/20
08/8
10/1C
12/3A
13/90Z
15/29A
19/28B
20/3B
24/1A
25/17
28/80
34/3A
34/20
36/8
38/1B
45/29A
49/3B
49/28A
54/1C
55/17
58/80
21
04/3A
06/8
08/1A
15/29A
19/3B
19/28C
21/1A
23/90Z
24/17
28/80
34/3A
34/20
35/8
41/1C
44/29A
49/3B
49/28A
54/17
22
01/1C
04/3A
04/8
13/29A
20/1A
22/90M
26/3B
27/80
33/8
40/1B
40/20
43/29A
46/3A
48/28A
50/17
23
00/1C
03/8
16/3B
20/1A
27/90MMP
33/8
42/29A
43/3A
50/17
0
08/3A
13/1
13/8
43/3A
50/17
1
13/3A
13/8P
25/1A
48/3AAP
50/17P
2
15/1SoP
18/3AAP
19/28YP
48/3AAP
hourSaturday
3
24/28Y
28/17
33/3A
57/1
4
25/17
28/3A
34/28Y
5
02/1B
25/17
28/1B
33/3B
39/28Y
6
20/1A
23/17
26/3B
33/8
34/20
40/29B
45/17
46/3A
48/1B
49/28A
7
03/8
04/80
07/3A
18/1A
21/28B
25/17
27/3B
34/8
34/20
45/29A
47/3A
48/1B
49/42Ku
52/28A
53/17
8
02/80
04/8
07/3A
22/28C
26/17
27/3B
34/8
35/20
45/29A
47/3B
50/1B
52/28A
53/17
55/80
9
05/8
05/20
06/1C
07/3A
17/29A
19/90T
23/1B
25/28B
26/17
28/3B
29/8
31/80
38/3A
38/20
40/1C
48/3A
49/29A
50/8
54/1B
56/28A
56/17
57/80
58/3B
10
08/3A
08/20
10/1C
10/8
14/29B
18/3A
24/1B
25/17
26/28B
28/3B
30/8
32/80
38/3A
38/20
40/1C
47/29A
48/3A
50/8
54/1B
55/17
56/28A
58/3B
11
00/80
08/3A
08/20
09/1
10/8
14/29B
18/3A
25/17
26/1C
26/28B
28/3B
30/8
34/80
38/3A
38/20
40/1B
47/29A
48/3A
50/8
55/1
55/17
56/28A
58/3B
12
00/80
08/3A
08/20
10/8
11/1C
14/29B
18/3A
19/90M
25/1B
25/17
26/28B
28/3B
30/8
34/80
38/3A
38/20
40/1
47/29A
48/3A
50/8
54/17
56/1C
56/28A
58/3B
13
00/80
08/3A
08/20
10/1B
10/8
17/29A
18/3A
24/17
26/1C
26/28B
28/3B
30/8
34/80
38/3A
38/20
39/1A
44/29B
48/3A
50/8
54/17
55/1A
56/28A
58/3B
14
00/80
08/3A
08/20
10/1B
10/8
17/29A
18/3A
26/1A
26/28B
26/17
28/3B
30/8
34/80
38/3A
38/20
41/1C
47/29A
48/3A
50/8
54/1A
56/28A
56/17
58/3B
15
00/80
08/3A
08/20
10/8
11/1B
14/29B
18/3A
20/90M
20/42Ku
25/1A
26/28B
26/17
28/3B
30/8
34/80
38/3A
38/20
40/1C
47/29A
48/3A
50/8
55/1A
56/28A
56/17
58/3B
16
00/80
08/3A
08/20
10/1
10/8
14/29B
18/3A
25/1B
26/28B
26/17
28/3B
30/8
34/80
38/3A
38/20
40/1
47/29A
48/3A
50/8
56/1C
56/28A
56/17
58/3B
17
00/80
07/3A
07/20
09/8
10/1B
13/29B
17/3A
23/28B
24/1C
25/17
26/3B
29/8
31/80
36/3A
36/20
38/1B
45/29A
46/3A
48/8
52/28A
53/1A
55/17
56/3B
59/80
18
06/3A
06/20
08/8
09/1C
12/29B
16/3A
18/90T
22/28B
23/1B
23/17
26/3B
28/8
30/80
30/20
36/3A
38/1
42/29A
46/3A
48/8
52/28A
53/1C
53/17
56/3B
56/80
19
00/20
06/3A
08/1B
08/8
12/29B
16/3A
21/28C
22/17
23/1
30/80
30/20
36/3B
37/8
38/1C
44/29A
50/28A
53/1B
53/17
55/80
55/20
56/3A
20
06/8
07/1
13/29A
16/3A
17/17
20/28B
22/1C
25/20
30/80
35/3B
35/8
36/1B
43/29A
47/17
50/28A
55/3A
55/80
55/20
56/1C
21
04/8
12/29A
13/90MMZ
15/3A
16/1C
16/17
19/28B
24/20
29/80
33/8
35/1B
35/3B
41/29A
44/20
46/17
49/28A
54/80
55/1C
55/3A
22
03/8
11/29A
15/3A
16/17
19/28B
25/1B
29/80
33/8
35/3B
41/29A
44/28A
44/20
46/17
53/1C
55/3A
23
03/8
14/28A
15/3B
25/1B
28/90M
33/8
40/29B
43/3A
51/17
0
08/3A
13/1
13/8
43/3A
51/17
1
10/1
13/3A
13/8
48/3A
51/17
2
10/1
18/3A
19/28Y
48/3A
hourSunday
3
22/1
24/28Y
28/17
33/3A
4
20/17
22/1
23/3A
34/28Y
5
22/1
23/17
28/3A
29/28Y
6
22/1
23/17
28/3B
34/28Y
7
23/1
28/3B
28/17
34/28Y
43/29A
8
23/1
23/8
27/3B
38/17
39/3A
51/3A
59/28Y
9
03/3B
03/8
12/90T
14/29B
15/3A
17/28B
24/1
24/8
27/3B
30/80
38/17
39/3A
42/29A
44/8
46/28A
51/3A
54/1B
57/80
10
03/3B
04/8
12/17
14/29B
15/3A
16/28B
25/8
26/3B
27/1C
28/80
38/3A
38/17
43/29A
44/1B
46/8
47/28A
50/3A
57/80
11
00/17
02/3B
05/1C
06/8
11/29B
14/3A
17/28B
24/1B
26/3B
26/8
30/80
30/17
38/3A
43/29A
46/8
47/1
47/28A
50/3A
57/80
12
00/17
03/3B
07/8
08/1C
12/29B
14/90M
15/3A
18/28B
28/1B
28/3B
28/8
31/80
31/17
40/3A
44/29A
48/1
48/8
48/28A
52/3A
58/80
13
01/17
04/3B
08/8
09/1C
14/29A
16/3A
18/28B
28/1B
28/3B
28/8
31/80
31/17
40/3A
42/29B
48/8
48/28A
49/1C
52/3A
58/80
14
01/17
04/3B
08/1A
08/8
14/29A
16/3A
18/28B
28/1B
28/3B
28/8
33/17
34/80
40/3A
44/29A
48/8
48/28A
49/1C
52/3A
58/80
15
03/17
04/3B
08/1A
08/8
14/29B
16/3A
18/28B
20/90M
20/42
28/1B
28/3B
28/8
33/17
34/80
40/3A
44/29A
48/8
48/28A
49/1C
52/3A
58/80
16
03/17
04/3B
08/1B
08/8
14/29B
16/3A
18/28B
28/3B
28/8
29/1C
33/17
34/80
40/3A
44/29A
48/1B
48/8
48/28A
52/3A
58/80
17
03/17
04/3B
08/1A
08/8
14/29B
15/3A
18/28B
27/1C
27/3B
28/8
32/17
33/80
39/3A
43/29A
47/1B
48/8
48/28A
51/3A
57/80
18
02/17
03/3B
08/1A
08/8
13/29B
13/90T
15/3A
17/28A
25/8
27/1C
27/3B
29/17
32/80
39/3A
45/8
45/29A
46/1B
47/28B
51/3A
56/80
19
00/17
02/3A
05/8
08/1A
10/29B
14/3B
16/28A
19/17
26/1C
26/3B
31/80
35/8
38/3A
44/29A
45/28B
46/1B
50/17
51/3A
55/80
20
05/8
07/1A
14/3A
14/29A
15/28A
18/17
30/1C
30/3B
31/80
34/8
43/29A
45/28B
48/17
50/3A
55/80
59/1A
21
04/8
10/3A
12/29A
13/90M
14/28A
20/17
29/1B
30/3B
30/80
33/8
38/29A
44/28B
50/3A
50/17
54/80
59/1A
22
03/8
10/3A
12/29A
14/28A
22/1B
30/3B
33/8
39/28A
42/29A
50/3A
50/17
52/1A
23
03/8
15/3B
43/3A
50/17
0
13/3A
13/8
18/1
50/17
1
08/3A
Y = Lähtee Keskustorilta, Atalan kautta, pääteasema Nurmi
A = Pääteasema Näyttelijänkatu
B = Vähäjärven kautta
C = Kyöstin kautta
s = Pääteasema Saarioinen.
B = Pääteasema Hytinaukio
A = Pääteasema Sorila
Ps = Pakkalan ja Saarioisten kautta
Kä = Pääteasema Kämmenniemi
C = Pääteasema Perälä th
A = Suoraan Lentoasemantietä
TZ = Teisko kk.n kautta, pääteasema Terälahti
KPs = Kivisalmen ja Pakkalan sekä Saarioisten kautta
T = Pääteasema TAYS
B = Pääteasema Ruutana
Ka = Pääteasema Kangasala
Ku = Pääteasema Kuhmoinen
M = Maisansalon kautta
S = Bussi jatkaa Sorilasta Aitolahteen linjana 91
Aw = Suoraan Lentoasemantietä. Lähtee varuskunnasta 5 min ennen lentoaseman lähtöaikaa
Z = Pääteasema Terälahti
T = Teisko kko:n kautta
MZ = Maisansalon kautta, pääteasema Terälahti
T = Teiskon kko:n kautta
PM = Pakkalan kautta. Pääteasema Moltsia
Po = Pääteasema Pohja
Mx = Maisansalon ja 9-tien kautta
Mx = 9-tien kautta. Pääteasema Kämmenniemi
P = Pakkalan kautta. Pääteasema Kuhmalahti
Tx = Teiskon kko:n ja 9-tien kautta
MP = Maisansalon kautta, perjantain ja lauantain välisenä yönä
P = Perjantain ja lauantain välisenä yönä
AP = Pääteasema Näyttelijänkatu, ajetaan vain perjantain ja lauantain välisenä yönä
SoP = Päätepysäkki Sorinaukio, ajetaan perjantain ja lauantain välisenä yönä